Çekmeköy İlçesi Uydu Servisi Başvuru Sayfası


  Aydınlar Uydu Sevisi

  Çatalmeşe Uydu Sevisi

  Ekşioğlu Uydu Sevisi

  Hamidiye Uydu Sevisi

  Hüseyinli Uydu Sevisi

  Kirazdere Uydu Sevisi

  Koçullu Uydu Sevisi

  M.Akif Uydu Sevisi

  Merkez Uydu Sevisi

  Mimarsinan Uydu Ser

  Nişantepe Uydu Sevisi

  Ömerli Uydu Sevisi

  Reşadiye Uydu Sevisi

  Sırapınar Uydu Sevisi

  Soğukpınar Uydu Ser

  Suntançiftliği Uydu

  Taşdelen Uydu Sevisi

  Çekmeköy Uydu Servisi

  Uydu Arıza Çözümleri

  Uydu Arıza Çözümleri / uydu, digitürk, d-smart, tivibu. Kısacası çanak anten ile izlenen tüm platformların arızaları birbirine benzemektedir. Bu arızaların neden kaynaklandığını ve çözümlerini aşağıda belirtmeye çalıştık.
  Lütfen yorum ve önerilerinizi esirgemeyin..

  Uydu Alıcısı Çalışmıyor!

  • Uydu servisi arıza 1; Elektrik fişi, adaptör kontrol edilmeli.Yerinden çıkmışsa takılmalı. Elektrik fişi takıldıktan sonra cihazın ön ekranında harf, rakam yada ışık olmalıdır.(cihaz marka ve modele göre değişmektedir)
  • Uydu Alıcısı Fişe takılı olduğu halde cihazın ön panelinde bir hareket yok ise cihazı en yakın teknk servise götürmeniz gerekir. Uydu alıcısı arızaları ile ilgili sorunlarda bizden telefon yada mail yolu ile destek alabilirsiniz.

  Uydu Kumandası Çalışmıyor!

  • Yüksek ihtimal pili bitmiş yada ters takılmış olabilir Bu işin esprisi tabi ama gerçeklik payı oldukça yüksek.
  • Kumanda Pilleri değiştirdim hala alıcı kumanda edemiyorum.!
   Uydu alıcısının kumandasından kanal değiştirme tuşlarına basılır.(Uydu alıcısı kapalı ise bu işlem işe yaramayacaktır. Uydu alıcısının Kapalı olması durumunda kumandadan açıp kapatma “kırmızı ve en üstte olur” tuşuna basılır.) Tuşlara her bastığınızda uydu alıcısının ön panelinde kanal sayılarının değişmesi gerekir. D-Smart ve Digitürk kumandalarının bazılarında akıllı kumanda özelliği bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken, D-Smart kumandalarında kumandaya her bastığınızda kumanda üzerinde “D-SMART” yazan tuşun ışığının yanması gerekir. “TV” ışığı yanıyorsa, “D-SMART” yazan tuşa basılarak yukarıdaki işlem tekrarlanır. Aynı şekilde “DİGİTURK” kumandasında akıllı kumanda özelliği varsa (siyah-gri renk kumanda) tuşlara bastığınızda ışığın “SAT” tuşu üzerinde yeşil renk yanması gerekir. Işık rengi kırmızı ve “TV” üzerinde ışık yanıyorsa “SAT” tuşuna basılarak yukarıda işlem tekrarlanır.
  • HD Görüntü Kötü!
   • Uydu alıcısının çözünürlük ayarları bozulmuş, HDMI kablosu kaltesiz olabilir. Çözünürlük ayarı 720P, 1080i, 1080p formatında olmalıdır. HDMI kablosu standart özellikte olabilir. Daha kaliteli bir kablo ile daha iyi bir görüntü alınabilir.
   • Çöznürlük ayarını yapamazsanız yada kaliteli bir HDMI kablo talep ederseniz bizden destek alabilirsiniz.

   Çekmeköy Uydu Servisi Başvuru Adresi
   Çekmeköy Uydu Servisi Teknik servis
   Çekmeköy Uydu Satın Alma Başvurusu

   Çekmeköy Uydu Servisi

   Çekmeköy Dsmart Özel Servis

   Çekmeköy Digitürk Özel Servis

   Uydu Tv Kampanyaları