Davutlar Teknik Servis

  Görüntü ve Ses Alamıyorum

  Uydu alicisindan televizyona giden baglanti kablolarinin (Scart, HDMI) düzgün takili olup olmadigini kontrol ederek uydu alicinizi kapatip tekrar açin.
  Sorunun devam etmesi durumunda uydu alicinizin güç kablosunu elektrik prizinden çikarin ve sonra tekrar takin.
  Tüm bu islemler sonrasinda sorun çözülmediyse Müsteri Hizmetlerinden ya da Teknik Servisinizdsen yardim alabilirsiniz.
  HATIRLATMA: Yukarida aktarilan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta oldugunuz uydu alici, kumanda ya da televizyonun tipine göre degisiklik gösterebilmektedir.

  Tv de Siyah Ekran Sorunu Var

  Uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve sonra tekrar takın, Televizyonun bağlı olduğu input modunda (HDMI, VGA, AV, vb.) olduğundan emin olun. Scart kablosuyla bağlantı sağladıysanız televizyon AV modunda olmalıdır. TV kumandasında yer alan “Source/Kaynak/Input” tuşundan bu ayarı kontrol edebilirsiniz.
  Bu kontroller sonrasında uydu alıcınızın açık olduğuna emin olun, ön paneldeki ışıkların yanıyor olması bu kontrol için yeterli olacaktır.
  Tüm bu işlemler sonrasında sorun çözülmediyse Digiturk Müşteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Servislerinden yardım alabilirsiniz.

  Bilgisayar Hızlandırma

  Bilgisayarınızın yavaşladığını ve her zaman olduğu gibi performans göstermediğini fark ediyorsanız, Windows 10 ayarlarınızla oynamak hızınızı ve bilgisayarınızın verimliliğini artırmanıza yardımcı olabilir. Windows 10, günümüzde kullanılan en iyi performans gösteren işletim sistemlerinden biridir ancak bilgisayarınızın performansını düşürebilecek çok miktarda sistem kaynağı kullanan birçok özellikle gelmektedir. Hatta Microsoft, Windows 10’un son sürümü için genel verimliliği artıracak dahili özellikler de ekledi. Yine de bilgisayarınız düşük performans göstermeye devam edebilir.

  Düşük hızın nedenleri arasında veri saklama alanının, bakımın yetersizliği ve güçsüz donanımlar sayılabilir. Kullanılmayan programların ve uygulamaların temizlenmesinden donanım yükseltmelerine kadar Windows 10’unuzu hızlandırmak ve bilgisayarınızı yeniden en iyi performansı gösterecek hale getirmek için yapabileceğiniz bazı işlemler bulunmaktadır.

  Davutlar Teknik Servis

  Davutlar Uydu Servisi

  Davutlar İnternet Servisi

  Vermiş Olduğumuz Hizmetler

  • Davutlar Uydu Servisi
  • Davutlar İnternet Servisi
  • Davutlar Bilgisyar Servisi
  • Davutlar Merkezi Uydu Kurulumu
  • Bilgisyar Hızlandırma ve Optimizasyon
  • Davutlar Elektronik Bakım & Onarım Hizmetleri

  Davutlar Digitürk

  Modeminiz resetlendiyse aşağıdaki ayarları uygulayabilirsiniz.

  Not : Bu bilgiler her modem için geçerli olmayabilir. Lütfen kendi cihazınızın kullanma kılavuzuna göre işlem yapın.

  MODEM ARAYÜZÜNE GİRİŞ VE AYARLAR :

  Modeminize Chrome , Internet Explorer gibi bir tarayıcı üzerinden adres çubuğuna başına “http://” koymadan sadece “192.168.0.1” yazıp “Enter” tuşuna basarak girebilirsiniz.

  Modem kullanıcı adı : “admin”

  Modem şifresi : “admin” ‘dir.

  Modeme giriş yaptıktan sonra gelen ekranda ;

  PPPOE Kullanıcı adı ve Şifre yazan bölüm İnternet Kutusu tarafından belirlenmiş ve size ilk gelen Sms’te belirtilmiştir.

  Kablosuz Güvenlik ayarından ise Wifi Şifrenizi ve Wifi adını değiştirebilirsiniz.

  Not: Wifi ismini değiştirme bazı modellerde “Gelişmiş ayarlar sekmesinden yapılmaktadır.

  PPPoE kısmındaki bilgiler silinirse veya modemin arkasındaki reset düğmesinden modem resetlenir ise modeminiz internete çıkış yapmayacak tekrar kurulması gerekecektir.

  Modemin arkasına gelen Cat6 “Ethernet” kablosu sökülürse WAN portuna takılması gerekmektedir. Diğer portlara takılır ise internete çıkış sağlanmamaktadır.

  Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız 0850 441 0140 nolu çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.