Çekmeköy Hüseyinli Mahallesi Uydu Servisi – Anten Servisi – Merkezi Uydu


  uydu alıcıları kurulumu
  uydu alıcısı kurulumu

  Uydu Kurulumu Nasıl Yapılır?

  1. İşlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle “Kurulum Menüsünü” kullanmamız lazım. Bu seçeneğe uydu alıcınızın ana menüsünden erişebilirsiniz. Yani bu aşamada yapmamız gereken kumandamızda bulunan “Menü” tuşuna basmamız ve karşımıza gelen Ana Menü seçeneğine geldikten sonra tekrar kumandamız vasıtasıyla, orta kısımda bulunan OK tuşuna basmamız gerekmektedir.
  2. Karşımıza yeni bir ekran açılacaktır ve bu ekranda Uydu Kurulumu bölümüne girmemiz gerekiyor. Bu esnada Otomatik ve Manuel (Nit) olmak üzere iki farklı kurulum seçeneği ile karşılaşıyoruz. İşlemi gerçekleştirmek için bu seçenekler üzerinden kanalların frekans parametrelerini girmemiz lazım.
  3. Bu aşamadan sonra sıra elimizde bulunan uydu anteni kablosunu cihaza bağlamaktadır. Bağlamamız gereken kısım ise cihazın arka tarafında yer alan LBN IN girişidir. Kimi televizyonlarda uydu alıcısı televizyonla birliktedir. Bu ve benzeri durumlarda aynı işlemi yapacağız. Yani yine televizyonun arkasında bulunan LBN IN adlı yere takacağız.
  4. Uydu alıcısı televizyona bağlamak için 4 farklı giriş ve 4 farklı kablo kullanımı mevcuttur. Bunlar; SCART, HDMI, COMPONENT, RGB
  5. Kimi zaman “Kanal Arama” veya “Kanal Tarama” olarak karşımıza çıkan 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Bu menüler uydu alıcımızın modeline veya markasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hangisi karşımıza çıktıysa o menüye giriş yapıyoruz.
  6. Giriş yaptıktan sonra “Uydu Tarama Seçeneği” kısmını “Türksat 42.0 E” olarak, “Tarama Modu” kısmını ise “Tüm Kanallar” olarak seçiyoruz. Seçimleri yaptıktan sonra en aşağıda yer alan “Taramayı Başlat” kısmını kumandanın OK tuşu yardımıyla seçiyoruz.
  7. Yapılan taramanın ardından karşınıza otomatik bir şekilde kanal listesi Onay verdiğimiz takdir de ise kanal listeniz bu şekilde güncellenecek. Bu işlemi kabul ediyorsanız “Uydu Alıcısına Ekle” menüsünü kullanıyoruz. Ortaya çıkan kanal listesi hemen hemen her uyduda aynı şekildedir ancak eski uydu alıcılarında, listedeki kanalların sırası farklılık gösterebilmektedir.
  8. “Manuel Arama” seçeneğinde işlem yapmak içinse, girdikten sonra açılan ekranda istenilen kanal bilgilerini girdiğimizde, bilgilerini girdiğimiz kanal listemize eklenmektedir. Kanal listeleri ve bazı bilgileri değişebildiği gibi internet üzerinden kolayca güncel ve doğru bilgilere erişebiliriz. Cihazlar ve Televizyonlar farklılık göstere bilir.

  UYDU CİHAZLARI ARIZALARI VE ARIZA ÇÖZÜMLERİ

  Uydu Arıza Çözümleri / uydu, digitürk, d-smart, tivibu. Kısacası çanak anten ile izlenen tüm platformların arızaları birbirine benzemektedir. Bu arızaların neden kaynaklandığını ve çözümlerini aşağıda belirtmeye çalıştık.
  Lütfen yorum ve önerilerinizi esirgemeyin..

  Uydu Alıcısı Çalışmıyor!

  • Uydu servisi arıza 1; Elektrik fişi, adaptör kontrol edilmeli.Yerinden çıkmışsa takılmalı. Elektrik fişi takıldıktan sonra cihazın ön ekranında harf, rakam yada ışık olmalıdır.(cihaz marka ve modele göre değişmektedir)
  • Uydu Alıcısı Fişe takılı olduğu halde cihazın ön panelinde bir hareket yok ise cihazı en yakın teknk servise götürmeniz gerekir. Uydu alıcısı arızaları ile ilgili sorunlarda bizden telefon yada mail yolu ile destek alabilirsiniz.

  Uydu Kumandası Çalışmıyor!

  • Yüksek ihtimal pili bitmiş yada ters takılmış olabilir Bu işin esprisi tabi ama gerçeklik payı oldukça yüksek.

  Kumanda Pilleri değiştirdim ama hala uydu alıcısını kumanda edemiyorum.!
  Uydu alıcısının kumandasından kanal değiştirme tuşlarına basılır.(Uydu alıcısı kapalı ise bu işlem işe yaramayacaktır. Uydu alıcısının Kapalı olması durumunda kumandadan açıp kapatma “kırmızı ve en üstte olur” tuşuna basılır.) Tuşlara her bastığınızda uydu alıcısının ön panelinde kanal sayılarının değişmesi gerekir. D-Smart ve Digitürk kumandalarının bazılarında akıllı kumanda özelliği bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken, D-Smart kumandalarında kumandaya her bastığınızda kumanda üzerinde “D-SMART” yazan tuşun ışığının yanması gerekir. “TV” ışığı yanıyorsa, “D-SMART” yazan tuşa basılarak yukarıdaki işlem tekrarlanır. Aynı şekilde “DİGİTURK” kumandasında akıllı kumanda özelliği varsa (siyah-gri renk kumanda) tuşlara bastığınızda ışığın “SAT” tuşu üzerinde yeşil renk yanması gerekir. Işık rengi kırmızı ve “TV” üzerinde ışık yanıyorsa “SAT” tuşuna basılarak yukarıda işlem tekrarlanır.

  HD Cihaz Kullanıyorum ama Görüntü Çok Kötü!

  • Uydu alıcısının çözünürlük ayarları bozulmuş, HDMI kablosu kaltesiz olabilir. Çözünürlük ayarı 720P, 1080i, 1080p formatında olmalıdır. HDMI kablosu standart özellikte olabilir. Daha kaliteli bir kablo ile daha iyi bir görüntü alınabilir.
  • Çöznürlük ayarını yapamazsanız yada kaliteli bir HDMI kablo talep ederseniz bizden destek alabilirsiniz.

  Hüseyinli Mahallesi Uydu Servisi Başvuru Adresi
  Hüseyinli Mahallesi Uydu Servisi Teknik servis
  Hüseyinli Mahallesi Uydu Satın Alma Başvurusu

  PARTNER SİTELERİMİZİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ

  Hüseyinli Mahallesi Dsmart Özel Servis

  Marangoz ve Mobilya Partner Sitemiz Marangozcu Abi

  D-Smart Bayileri ve D-Smart Servisleri Partner Sitemiz

  Ucuz İnternet Kampanyaları Partner Sitemiz