M E N Ü ve SAYFALAR

istanbul dsmart servisi


Bazı Kanalları İzleyemiyorum Sinyal Yok Uyarısı Alıyorum Sinyal Seviyesinde Azalma Var Ne Yapmalıyım? Hepsinin Cevabı Altta Açıklanmıştır
D-Smart Paketleri
istanbul uydu servisi
istanbul uydu servisi
istanbul uydu servisi
D-Smart Servisleri /

Bazı Kanalları İzleyemiyorum
D-Smart uydu alıcınızı ilk kez çalıştırıyorsanız karşınıza “Yeni Kurulum” ekranı gelecektir. Ayarlarınızı kişisel zevkinize göre kumandanızın yön tuşları yardımıyla seçin ve kumandanızın “OK” tuşuna basınız. (Fabrika ayarlarına dönen cihazınızın kurulumu için de aynı adımlarla ilerleyebilirsiniz.)

Sinyal Yok Uyarısı Alıyorum
“Kırmızı” renk cihazınızın sinyal alamadığını ifade eder. Sinyal kalitesi %60 -%100 seviyesinden daha az olması durumunda çanak anten ayarları kontrol edilmelidir. Sorununuz devam ediyor ise çözüm için cep telefonunuzdan “0216 212 02 38” Nolu telefonu aramanız gerekmektedir.
Sinyal yok sinyal kablolarınızı kontrol edin sinyal seviyesi için mavi, sinyal kalitesi için yeşil tuşlarına basın uyarısı alıyorsanız çanak anten sisteminiz veya kablolama sisteminizde sorun oluşmuş demektedir.

Sinyal Seviyesinde Azalma Var Ne Yapmalıyım?
1. Öncelikle D-Smart cihazınızın arkasındaki sinyal kablosunun bağlı olup olmadığından emin olunuz.
2. “sinyal yok” uyarısı aldığınız kanalda kumandanızın “yeşil” renkli tuşuna basınız.
3. Ekrana gelen sinyal ayarları sayfasından D-Smart TP1 sinyalini seçmek için ‘ok’ tuşuna basınız. Çıkan ekranın ortasında yer alan kilit simgesindeki “yeşil” renk cihazınızın sinyale kilitlendiğini, “kırmızı” renk ise cihazınızın sinyal alamadığını ifade eder.
4. Online işlem merkezinden “sinyal yenile” alanına girerek sinyal yenileme işlemini yapınız.

Sinyal yenileme işlemi sonrası TV ekranında “kanalda sorun var veya sinyal yok” uyarısı almaya devam ediyorsa; sinyal kalitesi düşük ise çanak anteninizin ayarı bozulmuş veya anten bileşenlerinden biri arızalanmış olabilir.

Türksat Uydusundaki Kanalları İzleyebiliyorum, Hotbirt Uydusundaki Kanalları İzleyemiyorum
Türksat’a bakan çanak anteninizin dışında, 2. Bir çanağa sahip olmanız halinde hotbird uydusundaki şifresiz yayınları izleyebilirsiniz. Bu çanakları birlikte kullanabilmek için diseqc denen aparatın kullanılması gerekir. Yetkili servisiniz ya da çağrı merkezimiz bu konuda sizi daha detaylı bilgilendirebilir.

Hotbirt Uydusundaki Kanallar Nereye Ekleniyor
Hotbird uydusu dahil olmak üzere diğer uydularda izlemeyi tercih ettiğiniz kanalları, kanal sıralamamızda 600. Kanaldan itibaren ilave edebilirsiniz.

D-Smart Servisleri

D-Smart Servisleri Adresleri

D-Smart Servisleri

D-Smart Servisleri

Digitürk Servis Başvuru Burada

GÜNCEL D-SMART KAMPANYALARI BURADA

Bu Sitede D-Smart Arıza Notları Hakkında Bilgiler Bulabilirsiniz.

Call Now Button