Uydu Cihazı Kanal Tarama title=

Uydu Cihazı Kanal Tarama

Uydu Alıcılarına kanal eklemek için menüden kanal arama bölümüne giriniz. bu bölümden eklemek istediğiniz kanalın frekansını YENİ TP EKLE diyerek yaratacağınız yeni TP’nin içine yazın. TP transponder demektir. Siz bu boş transponderı yeni frekans bilgileri ile doldurarak yeni kanal ekleyebilirsiniz. Frekans bilgilerini girdikten sonra kanal araması yaptırın. Yeni kanal bulunacaktır. Uydu üzerinden yayın yapan kanallar, Receiver üzerine uydu anten aracılığı ile kendi frekansı üzerinde sinyaller gönderir. Bizim bu kanalları kendi TV listemize ekleyebilmemiz için kanalların gerekli TV Frekanslarını bilmemiz gerekmektedir. Ancak ilk kurulu sırasında TRT’nin uygu frekansını (şebeke veya ağ tarama modu açıkken) kullanarak beraberinde yüzlerce TV kanalını uydumuza eklememiz mümkündür. Bu yazımızda size öncelikle toplu kanal ekleme işlemini anlatacağız. Sonrasında, aradığı kanalları toplu ekleme yöntemi ile bulamayanlar için tek tek kanal ekleme yöntemini anlatacağız.

Uydu Cihazı Kanal Tarama

alt=
uydu cihazına yeni kanal ekleme bilgileri burada

Anlatıma başlamadan önce söylemeliyiz ki her Receiver için farklı kurulum şekilleri (Türsak Frekans Listesi ) gerçekleşmektedir. Biz size en yaygın olan şekliyle anlatacağız. Yazımızı takip ederek kendi uydu modelinize uygun olan kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Uydu kurulumunu gerçekleştirip Receiver’ınızı televizyonunuza bağladıktan sonra TV’nizi açarak kumandanız üzerindeki “Menü” tuşuna basın. Karşınıza gelen ekranda “Kurulum” “Yapılandırma” gibi seçeneklerden biri uydu modelinize göre farklılık gösterecek şekilde

karşınıza gelecektir. En yaygın olan “Kurulum” seçeneğidir. Bu menüde Kurulum seçeneğine girin.

Ardından karşınıza Uydu Kurulumuyla ilgili bir çok seçenek gelecektir. Burada aramanız gereken şey “TP Ekle” “TP Yaz” “Yeni TP” çeşitlerinde bulunan yeni TvFrekans eklemek üzere beliren seçenektir. Genellikle kumanda üzerinde bulunan Kırmızı/Yeşil/Sarı/Mavi renkli tuşlardan biri ile açılır. Ancak ok tuşlarını kullanarak açabileceğiniz uydu modelleri de mevcuttur. Sizin modelinizde uygun olan seçeneğini seçin. Uydu alıcıları markalarına göre frekans ekleme işlemi değişebilir.

Karşımıza Yeni TP Ekleme bölümü geldikten sonra yapmamız gereken şey “Yeni” seçeneğiyle belirtilen renkteki tuşa kumandadan basmak olacaktır. Ardından eklemek istediğimiz kanalın Frekans ve Sembol değerlerini girmeye başlayabiliriz.

TGKS uyumlu uydu alıcılarına ise TKGS menüsünden kanal listesini güncelle demeniz gerekecektir.

Kanal ekleme veya frekans güncelleme işlemlerinde sorun yaşarsanız servis talepleriniz için bizi arayabilirsiniz 0505 122 94 94 veya iletişi BURADA

Uydu Cihazı Kanal Tarama

Uydu Cihazı Kanal Tarama Açıklama Burada

Teknik Servis Başvuru Hizmetleri Uydu Sistemleri Bakımı, Onarımı ve Uydu Sistemleri Kurulumuyla İlgili Hizmet Vermektedir, Uydu Servisi ve Çanak Anten Kurulumu Hizmetleri Sunmaktadır.

Uydu Sistemleri Servisi Ve Kurulumu

iP TV Adından Da Anlaşılacağı Üzere Televizyon Programcılığının Internet Protokolü Kullanılarak İletilmesidir. Daha Anlaşılabilir Şekilde IP TV Şifreli, Şifresiz Kanallar Çanak Antensiz İzletir.

İp Tv Servisi ve İp Tv Satın Alma

Merkezi Uydu Sistemi Kurulumu, Bakımı, Ortak Anten Sistemi Kurlumu, Site veya Toplu Konutlara Ortak Tv Yayın Sistemleri Kurulumu. Profesyonel Uydu Sistemi Bakım Hizmetleri.

Merkezi Ortak Anten Sistemi Kurlumu